poniedziałek, 21 marca 2011

Uśmiech." Nic nie kosztuje, ale wiele daje. Wzbogaca tych, którzy go otrzymują, nie zubażających tych, którzy go dają. Trwa tylko chwilę, a pamięta się go czasem przez całe życie. Nikt nie jest na tyle bogaty, by mógł bez niego żyć, i nikt nie jest tak biedny, by nie móc sobie nań pozwolić.
Przynosi szczęście do domu, decyduje o powodzeniu w interesach i jest hasłem dla przyjaciół.
Jest odpoczynkiem zmęczonych, światłem zniechęconych, słońcem smutnych i najlepszym, danym przez Naturę, środkiem na kłopoty.
Jednak nie można go kupić, wyżebrać, pożyczyć ani ukraść, ponieważ dla nikogo nie stanowi żadnej wartości, dopóki się go nie podaruje.
I jeśli okaże się, że w gorączce przedświątecznych zakupów nasi sprzedawcy będą zbyt zmęczeni, aby obdarzyć nas uśmiechem, czy możemy prosić, abyście podarowali im swój ?
Nikt bowiem nie potrzebuje śmiać się tak bardzo jak ci, którym nie zostało już nic do dania "

Potęga Uśmiechu
Powszechnie jest wiadomo, że ludzie uśmiechnięci są postrzegani jako inteligentniejsi, powszechnie jest wiadomo, że ludzie szczęśliwsi mają łatwiej w kontaktach międzyludzkich. Uśmiech rozjaśnia życie wszystkich, którzy go widzą. Dla kogoś, kto ogląda dziesiątki ponurych i zachmurzonych odwracających wzrok, twój uśmiech to promień słońca przebijający się przez chmury.

Np. w rozmowie telefonicznej, nie śmiech, lecz uśmiech jest wyraźnie wyczuwalny i sprawiamy wrażenie sympatycznych, co w efekcie przyciągamy do siebie ludzi, łatwiej zawieramy znajomości, z sukcesem wykonujemy swoje obowiązki zawodowe.
Ciężka praca nie jest magicznym kluczem do sukcesu, Sukces zależy od tego czy traktujemy pracę jako obowiązek, czy jako zabawę i przyjemność.
Jakie są wasze doświadczenia w relacjach z ludźmi, czy jest wam łatwiej coś osiągnąć, załatwić, uśmiechając się szczerze do drugiej osoby?
Ile znaczy dla was uśmiech, co oznacza, kto uśmiecha się najczęściej, czy można się uśmiechać mimo problemów?Darząc uśmiechem
uszczęśliwiasz serce.
Uśmiech bogaci obdarzonego
nie zubożając dającego.
Nie trwa dłużej niż chwila,
ale jego wspomnienie zostaje na długo.

Nikt nie jest tak bogaty,
by mógł nim pogardzić,
ani tak ubogi,
by nie mógł nic darzyć.

Uśmiech niesie radość w rodzinie,
umacnia w pracy,
świadczy o przyjaźni.

Uśmiech podnosi na duchu zmęczonych,
leczy ze smutku.

Gdy więc napotkasz kogoś o twarzy ponurej,
obdarz go hojnie uśmiechem;
któż bowiem bardziej go potrzebuje niż ten,
kto nie potrafi go dawać?

5 komentarzy:

anabell pisze...

Witaj Kasiu, uśmiech jest dobry na wszystko,a zwłaszcza wtedy, gdy nie wiesz co powiedzieć.Uśmiech nie jedno ma imię i można nim wyrazić swe aktualne uczucia, chociażby takie jak zażenowanie, niepewność lub zachwyt.I każdemu życzę na co dzień...uśmiechu.
Miłego, ;)

Angelique pisze...

Uśmiech jest potężną mocną. Żałuję tylko, że nie wszyscy o tym wiedzą. Nie wiedzą o tym, że zamiast skupiać się w życiu na niepowodzeniach mogliby po prostu się uśmiechać i tym samym przyciągać do siebie pozytywne wibracje.
Pozdrawiam ;)

Grasza44 pisze...

Witaj Kasiu, wreszcie udało mi się wejść:) Wcześniej próbowałam i nie otwierały mi się komentarze...łobuzy:)))Powiem Ci, że są ludzie o ponurych twarzach, zaciętych ustach i ze złym błyskiem w oku...tych, żaden uśmiech nie rozbroi:)Niemniej, należy go mieć i obdarzać nim każdego człowieka. Zdarzało mi się uśmiechem i miłym słowem, wyciszyć oburzoną urzędniczkę, którą poprzedni klient rozsierdził...awanturując się i nie przyjmując do wiadomości żadnego tłumaczenia. Poza tym przypomniał mi się, wpis do pamiętnika z moich lat szkolnych:"Śmiej się wśród ludzi, płacz tylko w ukryciu..." Pozdrawiam serdecznie i z uśmiechem.

Kasia pisze...

Uśmiechajmy się...to dobrze robi.Wiem, czasem człowiekowi nie do śmiechu...ale próbujmy.

Monika Madejek pisze...

Uśmiecham się do Ciebie Kasiu:)
I ściskam mocno***