środa, 27 maja 2009

Poranne czytanie poczty.

Zwykle rano przeglądam zaprzyjaźnione blogi, przeglądam wiadomości i sprawdzam pocztę.
No i od samego rana podnoszą człowiekowi ciśnienie.Kawa jest w takim układzie zupełnie niepotrzebna.

Proponują mi pracę jako administrator stron internetowych, bo praca w administracji i administrowanie stron to to samo...koń by się uśmiał.
Następnie proponują abym spróbowała sił jako kierownik zespołu w Doradztwie Finansowym . Jednym słowem chcą akwizytora tylko to uładnili coby ludziska się nie wystraszyły.

Otwieram kolejną kopertę a w niej dobry człowiek chętnie mi poradzi jak zarabiać w internecie, na własnej stronie internetowej lub blogu. Za małą odpłatnością mi to poradzi.
Kolejny mail a w nim propozycja wzbogacenia się. No jak odrzucić bogactwo?Przecież to kretyństwo. Proponują to wzbogacenie bez ryzyka z mojej strony. Toż to prawdziwa okazja! Mam tylko obstawiać mecze u bukmachera.Rewelacja.

Zaraz potem Allegro i Quelle pokazuje mi na co wydać dopiero co zarobione pieniądze.Oferty są kuszące, bo specjalnie dla mnie są promocyjne.Jakaż ja jestem ważna!
Dumnie napinam pierś, bo serwis podatkowy mówi mi,że w zeszłym roku moje dochody drastycznie wzrosły i tak naprawdę ciągle rosną, wolniej ale rosną.
Cieszę się,że "żyje się nam coraz lepiej"wg Tuska.Zaglądam do portfela,aby potwierdzić, to co sugeruje mi serwis podatkowy, a tam zionie pustką.
Fajnie ma ten Tusk i jego ekipa.Żyje im się coraz lepiej, bo nie mnie.
Na koniec serwis z pracą pyta: Czy wiesz ile możesz zarobić na swoim stanowisku?
Wiem. 700 zł.
Dopięli swego. Wkurzyli mnie na maxa.

5 komentarzy:

Daisy pisze...

Uważam, że nie Tusk i ekipa powodują, iż jest coraz gorzej na rynku pracy. To takie same dupki jak inne, co się dorwały do koryta. Każdy chce 'rządzić' i wyciągnąć ile się da ze swojej kadencji - a w głosowaniu ciągle wybiera się między kaczorem a donaldem, a nie między interesującymi nas programami.
Pisałaś o 'ucywilizowanych kacykach' w komentarzu do poprzedniej notki. Najpierw chciałam zaprotestować, że w Afryce ludzie zostali stłamszeni przez kolonializm, czego efektem (to oczywiście duży skrót myślowy) jest obecny brak umiejętności radzenia sobie z problemami społecznymi i politycznymi. Ale właściwie czy u nas jest inaczej? Też byliśmy kolonią, nie mamy prawdziwych elit i nauczyliśmy się przyklaskiwać silniejszym i większym spryciarzom. Eee, dużo by tu pisać...
A portale internetowe wysyłają spam jak leci, z nadzieją że trafią na głupola. I pewnie często im się udaje, bo inaczej nie tracono by energii. Co kogo obchodzi, że przy okazji jakiś człowiek oberwie rykoszetem? Używam Mozilli, prawie cała 'śmieciowa' poczta leci prosto do kubła i nie zastanawiam się, czy powiększyć penisa ;-)
Trzym się!

Ezieta pisze...

Dla mnie tak naprawde nie ma znaczenia, kto dzierzy ster wladzy w Polsce-nie widze zadnej roznicy u siebie ani teraz, ani wczesniej, ani bardziej w lewo.
Tylko mniej smiesznie jest, mniej sensacji, mniej wypinania piersi-co to mysmy nie zrobili...
Dobrze Daisy zauwazyla-w Polsce nie ma elit, a resztki gdzies w cieniu sie ukrywaja badz sa na wymarciu..Nie ma nikogo, kto bylby wzorem do nasladowania, nie ma wzorcow etycznych ani moralnych..Mielismy taka a nie inna historie, mocni i wybitni zostali stlamszeni...
Kasiu, ja tam wszelkich spamowych ofert nawet nie otwieram, szkoda mi czasu, tudziez nie odbieram telefonow z ofertami kredytow-ksiazek-sprzetu i nie wiem czego jeszcze. Jesli czegos potrzebuje, znajduje droge sama.

Kasia pisze...

Zgadzam się,że wszystko jedno kto dzierży ster. Tusk czy inny.Tylko po co powtarza niemal codziennie,że jest dobrze.Wkurza mnie.
Piszesz Daisy,że ludzie zostali stłamszeni przez kolonializm.Tak.Biały przyniósł swoją kulturę, cywilizację (majtki) a nie nauczył żyć wg nowych reguł.
A my Polacy, no cóż , potrafimy tylko pięknie umierać, być bohaterami a historia dowodzi,że rządzić to my nie umiemy.No chyba ,że tak, aby NAM żyło sie lepiej.

Anonimowy pisze...

Miesiąć temu straciłam prace. Mój zasiłek wynosi 406zł. Gdyby nie mąż umarła bym z głodu lub wyziębienia.

Anonimowy pisze...

Serio fajna ѕtгona, az mіło sіę ρrzeczytało
to co јest tu nаpіsаne

Αlso vіsit my blog :: sex w rodzinie opowiadania