środa, 3 czerwca 2009

Co tam Panie w pogodzie?Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza. Czerwiec a lata nie widać. Czerwiec a ja marznę we własnym mieszkaniu.W dodatku pogoda "barowa" to powoduje tylko chęć zresetowania się a potem zaśnięcia (najlepiej na zawsze).Wciąga nas zimnymi i mokrymi rękami w dołek.
Odzywają się stare rany wojenne: a to potłuczona w dzieciństwie kość ogonowa, a to blizny na szyi i rękach (też z dzieciństwa).
Odzywają się choroby starcze: reumatyzm w ramieniu i kolanie.
Odczuwam niechęć do wstawania,ubierania się czy malowania.
Nagle ADHD ustąpiło miejsca powolności, lenistwu i nicniechceniu.
A co piszą o pogodzie?Co nas czeka?

(03.06/07:04) - Niestety jeszcze przez prawie tydzień będziemy musieli znosić kaprysy czerwcowej pogody. Na szczęście każdego kolejnego dnia będzie coraz to lepiej. Jutro nadal chłodno i deszczowo. Na Pomorzu zaledwie 11 stopni, w pozostałych regionach 13-14 stopni, tylko na wschodzie do 16 stopni. Silniejszy wiatr wiejący z zachodu będzie potęgować odczucie przeszywającego chłodu. Deszcz może spaść prawie wszędzie, zwłaszcza na północy, południu i zachodzie Polski. Dlatego pamiętajmy o ciepłych odzieniu, bo w takich warunkach pogodowych łatwo o przeziębienie.
W weekend (6-7.06) ociepli się, zwłaszcza w niedzielę. Wówczas w większości regionów termometry pokażą 19-20 stopni. Pełni wiosny nie poczujemy, ponieważ będzie mocno padać, zwłaszcza w dzielnicach południowych, gdzie dodatkowo spodziewamy się burz.
W poniedziałek (8.06) deszcze zaczną ustępować, a od wtorku (9.06) upragniony powrót gorących mas powietrza i pogodnego, błękitnego nieba.
Kolejne dni przyszłego tygodnia z temperaturą wszędzie przekraczającą 25 stopni, miejscami zbliżającą się do 30 kresek. Będzie dużo Słońca, dlatego będziemy mogli mówić o gorącu. Najprawdopodobniej będzie to wstęp do pierwszych ogólnokrajowych upałów, które pojawią się mniej więcej w połowie czerwca. Wówczas temperatura na zachodzie, południu, w centrum i na wschodzie może sięgnąć lub lekko przekroczyć 30 stopni. Dzięki temu szybko zapomnimy o chłodach i deszczach. www.twojapogoda.pl

Polecam też serwis pogodowy:
http://www.pogodynka.pl/#

1 komentarz:

Martha157 pisze...

Daj Boże ciepełko...